Међународно истраживање читалачке писмености 2021.

Међународно истраживање читалачке писмености

ПИРЛС 2021 је пето међународно истраживање ученичких постигнућа у низу које организује Међународно удружење за евалуацију образовних достигнућа (IEA). У овом важном међународном пројекту учествује више од 50 земаља, а Република Србија први пут.

Посвећено је унапређивањеу наставе и процеса разумевања читања код ученика четвртог разреда. Читање је вероватно најважнија вештина коју дете може да развије и круцијална је за постизање успеха, како у школи, тако и касније у животу.

У нашој земљи је за учешће у овом пројекту изабрано 170 школа, међу којима се нашла и наша школа. Ученици четвртог разреда матичне школе су 17.03.2021. године учествовали у истраживању радећи тест, који подразумева процену читалачких способности. Захваљујемо се свим ученицима који су се и поред тренутне епидемиолошке ситуације одазвали на позив школе и били део овог важног пројекта.